آدرس کلینیک کاشت مو در اصفهان تلفن کلینیک کاشت ابرو سینایار
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / نمايش در منو / اندولیفت؛ کاربردها، عوارض، مزایا، ماندگاری و مراقبتها

اندولیفت؛ کاربردها، عوارض، مزایا، ماندگاری و مراقبتها

همزمان با افزایش سن، شاهد تخریب و تحلیل تدریجی رشته های پروتئینی کلاژن و الاستین در بافت های زیرین پوست خواهیم بود که افتادگی در بافت پوست،کاهش حجم بافت و ظاهر پیری در چهره انسان پدیدار می شود. با افزایش سن و کاهش میزان کلاژن سازی پوست، نیاز به رسیدگی پوست در افراد بیشتر حس می گردد و نمی توان با روش های خانگی مانع از روند پیری پوست شد؛ بنابراین استفاده از روش های زیبایی و جوانسازی پوست به شدت توصیه میگردد. از جمله این روش ها که جزء روش های غیر تهاجمی جوانسازی پوست محسوب می گردد اندولیفت می باشد.

اندولیفت یک روش جدید برای برانگیختن بافت‌های عمیق پوست با استفاده از لیزر است. این بافت‌ها با این تحریک می‌توانند رشته‌های کلاژن جدید ساخته و از این طریق افتادگی پوست را کاهش دهند. در این روش، یک فیبر نوری بسیار نازک در ابعاد میکرومتر به لایه‌های زیرین پوست وارد می‌شود. پس از آن، در حدفاصل بین بافت چربی و بخش عمیق لایه‌ی درم قرار داده می‌گیرد. لیزر دایود به‌وسیله یک فیبر دیگر به فیبر اول وصل شده و انرژی لیزر که در ناحیه مادون ‌قرمز از طیف فرکانس مرئی قرار دارد به لایه‌های زیرین پوست تابانده می‌شود. مهم‌ترین ویژگی این درمان این است که بدون نیاز به برش پوست یا ایجاد بخیه در آن و بدون بیهوشی و نیاز به بستری‌شدن، نتایجی شبیه به جراحی لیفت دارد.

آنچه در این مطلب میخوانید

اندولیفت چیست؟

اندولیفت از ترکیب دو کلمه Endo و Lift ایجاد شده است. این روش کم تهاجمی جزء روش های نوین زیبایی قرار گرفته است که با استفاده از فیبر وری بسیار ظریف و نازک(نزدیک به یک تا رمو) در زیر پوست قرار داده می شود. محل قرار گیری این فیبر در جایی بین لایه چربی و درم پوست بوده که نیاز به سوراخ شدن پوست نداشته و بدون خونریزی است. پس از آن لیزر دایود به فیبر نوری ذکر شده متصل شده و از طریق تاباندن امواج لیزر در زیر پوست به صورت مستقیم منجر به افزایش کلاژن سازی و از بین رفتن چربی های غیر مفید در زیر پوست میگردد. از روش اندولیفت معمولاً در ناحیه دو سوم پایینی صورت مورد استفاده قرار گرفته و به علت بی خطر بودن آن، در رده روش های زیبایی و جوانسازی غیر تهاجمی قرار داده شده است.

اندولیفت یکی از روشهای نوین جوانسازی و لیفت پوست است که در کلینیک سینایار اصفهان انجام می شود.

کاربردهای لیزر اندولیفت

بهترین لیزر لندولیفت اصفهان

مزایای اندولیفت

روش انجام اندولیفت

اندولیفت با استفاده از ابزارهایی که ضخامت آنها به اندازه یک تار مو می باشد انجام می گردد. ناحیه مورد نظر برای انجام اندولیفت توسط پزشک آماده می‌شود. این آماده‌سازی شامل تمیز و استریل کردن پوست بیمار است. معمولاً در این روش از امواج با طول موج 1470 نانومتر برای جوانسازی و لیفت صورت استفاده می‌شود. پزشک با در نظر گرفتن ناحیه مورد نظر به وسیله منفذ ریزی که زیر پوست ایجاد می کند انرژی پرتو لیزری را به بافت های عمقی پوست می رساند.

مراقبت های قبل از اندولیفت

قبل از انجام اندولیفت، صورت خود را به خوبی با آب و صابون بشویید تا هیچگونه مواد آرایشی بر روی پوست شما باقی نماند. تمیز بودن صورت شما شرط اصلی کار برای جلوگیری از حساسیت و یا عفونت در حین کار است.

مراقبت های پس از اندولیفت

کاندیدای نامناسب اندولیفت

افراد دارای مشکلات پوستی و آکنه می‌بایست از انجام این روش درمانی اجتناب نمایند.
افراد باردار و شیرده از انجام این روش می‌بایست اجتناب نمایند.

اندولیفت بهتر است یا هایفو؟

هر دو روش اندولیفت و هایفو بر روی سطح میانی پوست تأثیر گذاشته و علاوه بر از بین بردن چربی های اضافه زیر پوستی، منجر به افزایش میزان کلاژن سازی سلولی شده و همین امر موجب کاهش افتادگی پوست و همچنین رفع چین و چروک ها و تا حدی رفع تیرگی و لکه های پوستی نیز می گردد.
هزینه اندولیفت معمولاً تا حدود دو برابر هزینه های انجام هایفوتراپی بوده و معمولاً هایفوتراپی با وجود کم عارضه بودن، نسبت به سایر روش های زیبایی نیز دارای هزینه پایین تری می باشد.

مدت زمان ماندگاری اندولیفت از هایفوتراپی بیشتر است و تا حدود دوبرابر آن است. اندولیفت در حدود 2 تا 3 سال و هایفو در حدود 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند.
هایفوتراپی روشی بدون عارضه می باشد و به خصوص برای افرادی که دارای پوست های حساسی هستند و یا افرادی که می بایست به سرعت بهبود یافته و به محل کار خود بازگردند، روش مناسب تری است. روش اندو با کمی درد و کبودی همراه خواهد بود.
استفاده از تکنیک ترکیبی دو روش اندو و هایفو می تواند بسیار تأثیرگذار بوده و در افرادی که دارای مشکلات پوستی بالا توام با پوست های حساس هستند، گزینه مناسبی محسوب میگردد.

هر دو روش دارای جلسات کم و در طول یک ساعت درمانی می باشد.
هایفوتراپی بدون دوره نقاهت بوده و در اندولیفت دو تا سه روز استراحت و رسیدگی و مراقبت پوستی نیاز خواهد بود.
میزان تأثیرگذاری در عمق پوست در روش اندولیفت نسبت به هایفو بیشتر است.

در اندولیفت از امواج لیزر و در هایفو از امواج اولتراسوند، مشابه امواج سونوگرافی استفاده می شود.
هر دو روش اندو هایفو قابل استفاده بر روی صورت، گردن و غبغب است. با این تفاوت که معمولاً متخصصین از هایفو در اطراف صورت و پیشانی استفاده می‌کنند و از اندو در ناحیه دو سوم پایینی صورت مورد استفاده قرار می‌دهند.

هر دو روش قابل استفاده بر روی پوست بدن در جهت جوانسازی، زیبایی و کاهش توده چربی می باشند.
در نهایت نظر پزشک با توجه به شرایط پوستی شما و سازگاری هر روش مهم می باشد و گاهی طبق نظر پزشک از هر دو روش به عنوان مکمل طی جلسات جداگانه می توانید استفاده نمایید.

ماندگاری اندولیفت صورت

مانند همه درمان ها در همه زمینه های پزشکی، ماندگاری درمان های زیبایی در افراد متفاوت می باشد و بستگی به نوع پوست، وضعیت بدن، میزان و نوع مشکلات پوستی افرادی دارد که کاندید انجام این متد درمانی هستند. در برخی از موارد، اگر پزشک متخصص تشخیص دهد، اندولیفت برای افراد در فواصل زمانی مشخص جهت اثر گذاری بالاتر می تواند تکرار شود. این امر 6 تا 12 ماه بعد از درمان ادامه می‌یابد و ظاهر پوست برای مدت زیادی پس از این درمان بهبود می‌یابد.

عوارض اندولیفت

تا به حال با متد لیزر Endolift عوارض خاصی مشاهده نشده است؛ اما اندو‌لیفت صورت به دلیل غیر تهاجمی بودن خطراتی نظیر عفونت بخیه ، خونریزی و … را ندارد فقط برخی عوارض نظیر کبودی ، تورم و قرمزی مختصر ممکن است در برخی افراد در محل درمان ایجاد شود که در مدت کوتاهی از بین می رود . در کل این روش عوارض جانبی چندانی ندارد و روشی امن محسوب می شود .

قیمت اندولیفت صورت

هزینه اندولیفت به عوامل گوناگونی بستگی دارد که شامل موارد زیر است :

شما می توانید جهت مطالعه مطلب لیزر موهای زائد روی لینک کلیک کنید. همچنین جهت تماس با بخش لیز کلینیک سینایار با شماره تلفن 09109105480 تماس حاصل فرمایید.


آدرس : اصفهان ، خیابان شیخ صدوق شمالی ، نبش کوچه 41
تلفن : 36640008

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :جابرزاده [ 1402-07-19 ]
به نظر من اندولیفت و هایفوتراپی برای رفع غبغب خیلی خیلی عالی هستند

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل و همچنین مطالب مرتبط با زیبایی، مراقبت و نگهداری از پوست، مو و ابرو را در بخش مقالات بخوانید

با تزریق فیلر خط اخم خوشروتر دیده شویدبا تزریق فیلر خط اخم خوشروتر دیده شوید

تزریق فیلر یکی از بهترین و مؤثرترین راه ها برای رفع خطوط اخم است . معمولاً در این روش از فیلر اسید هیالورونیک برای این رفع خط اخم استفاده می‌ شود. ...

تاریخ انتشار : 1402-08-30

درمان غیرجراحی افتادگی پلک با پلاسما جتدرمان غیرجراحی افتادگی پلک با پلاسما جت

پلاسما جت یکی از جدیدترین روش های رفع افتادگی، برطرف کردن چین و چروک و لیفت قسمت های مختلف صورت به ویژه پلک می باشد که بدون عمل جراحی قابل انجام است . ...

تاریخ انتشار : 1402-08-23

تزریق فیلر زیر چشم؛ نحوه تزریق، مراقبتها، ماندگاری و عوارضتزریق فیلر زیر چشم؛ نحوه تزریق، مراقبتها، ماندگاری و عوارض

از بهترین روش های درمانی برای از بین بردن گودی و پف زیر چشم، تزریق فیلر است ، فیلرها از اسید هیالورونیک تشکیل شده و با تحریک کلاژن سازی پوست زیر چشم ...

تاریخ انتشار : 1402-08-19